Na zmianę ufam i wątpię, chociaż to takie nie rozsądne.

Świat jest zły, a obecność dnia szczęścia graniczy niemal z cudem. Najważniejsze są pozytywne myśli… ale jak w natłoku myśli ciężkich, myśleć pozytywnie? Nie wiem. W nieuchwytny sposób pojmuję sens słowa „milczenie”,brzmi to strasznie,prawie tak strasznie jak samo w sobie słowo”milczeć”,nie oznacza ono ciszy, cisza sama w sobie jest pewnego rodzaju przyzwoleniem, a jedno wyklucza drugie, niestety.  W dobie chorego materializmu ja potrzebuję wyjaśnień,zwykłych,prostych…

Przeczytałam dziś piękne słowa:

‚W pogoni za szczęściem mamy równe szanse…nikt z nas nie jest szczęśliwy’.

Każdego dnia myślę,  że chciałabym być lepszym człowiekiem.  Chciałabym być miła, profesjonalna, pewna.  Uwielbiam się uśmiechać, chociaż czasem nie potrafię.

‚Człowiek,który nie cierpiał,nigdy nie dowie się czym jest nadzieja’.

No właśnie, czym jest nadzieja,w obliczu rzeczy ważnych, nie do końca spełnionych? To, co nieuniknione, nadejdzie. To, co stać się musi, zawsze znajdzie sposób, by zaistnieć.

”Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.”

Chciałabym być zawsze dzieckiem.

Chyba nigdy, tak jak  teraz, nie byłam świadoma siebie i swoich potrzeb,swoich uczuć i odpowiedzialności mówienia o nich.  Przeczytałam dziś,że:   ‚to,czego człowiek chce,niekoniecznie jest tym,czego potrzebuje‚. Święte słowa.

Jak w  modlitwie św.Tomasza z Akwinu:

Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty,  Panie, wiesz, że chciałabym zachować do końca paru przyjaciół. Amen.

Szanuj każdą sekundę!

Reklamy

One response to “Na zmianę ufam i wątpię, chociaż to takie nie rozsądne.”

  1. anaaj says :

    piękne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: